















Produkten finns inte längre tillgänglig
Produktnummer: 1000010582
- Ljusstyrka 210 Lumen
- Upplösning 960 x 540 WSVGA
- Format 4:3
- Ljudnivå 30 dB


visunext - Tjänster
Produktinformation
MoGo - Överallt
En kraftfull bärbar Android TV-projektor, inbyggda dubbla högtalare från Harman / Kardon och högpresterande batteri. Underhållning var du än är.
Oöverträffad bildkvalitet
XGIMI MoGo projicerar mycket mer färgstarka, ljusare och skarpare bilder än andra bärbara 150 ANSI- eller 200 ANSI-projektorer på marknaden.
Njut av bra ljud
MoGo designades av Harman / Kardon och erbjuder fantastisk ljudkvalitet med sina avancerade 3-watts högtalarenheter. Ljudet är professionellt anpassat till "Guldörfilosofin". Så ljudet från MoGo-högtalarna är balanserat och perfekt för alla musikgenre. Du kan också ansluta dina enheter till MoGo via Bluetooth eller 3,5 mm ljudkablar och använda den som en extern högtalare - njut av upp till 300 låtar på en enda laddning.
Välj bilstorlekNjut av din egen film med fantastiskt ljud och en imponerande storskärm med 30 '' - 100+ '' med XGIMI MoGo. Sätt bara upp fötterna, luta dig tillbaka och njut av den perfekta filmupplevelsen.
Entertainment nonstop
På MoGo kan du använda Google Play Store för Android TV. Vad du än vill - från Showtime till YouTube till många spel, det finns otaliga appar som du kan bli kär i. Med över 5000 inbyggda appar öppnar Android TV dörren till en värld av underhållning. Observera att den här funktionen kanske inet är kompatibel i Sverige. Kontakta oss för mer information.
En kraftfull bärbar Android TV-projektor, inbyggda dubbla högtalare från Harman / Kardon och högpresterande batteri. Underhållning var du än är.
Oöverträffad bildkvalitet
XGIMI MoGo projicerar mycket mer färgstarka, ljusare och skarpare bilder än andra bärbara 150 ANSI- eller 200 ANSI-projektorer på marknaden.
Njut av bra ljud
MoGo designades av Harman / Kardon och erbjuder fantastisk ljudkvalitet med sina avancerade 3-watts högtalarenheter. Ljudet är professionellt anpassat till "Guldörfilosofin". Så ljudet från MoGo-högtalarna är balanserat och perfekt för alla musikgenre. Du kan också ansluta dina enheter till MoGo via Bluetooth eller 3,5 mm ljudkablar och använda den som en extern högtalare - njut av upp till 300 låtar på en enda laddning.
Välj bilstorlekNjut av din egen film med fantastiskt ljud och en imponerande storskärm med 30 '' - 100+ '' med XGIMI MoGo. Sätt bara upp fötterna, luta dig tillbaka och njut av den perfekta filmupplevelsen.
Entertainment nonstop
På MoGo kan du använda Google Play Store för Android TV. Vad du än vill - från Showtime till YouTube till många spel, det finns otaliga appar som du kan bli kär i. Med över 5000 inbyggda appar öppnar Android TV dörren till en värld av underhållning. Observera att den här funktionen kanske inet är kompatibel i Sverige. Kontakta oss för mer information.
Teknisk data
| Namn | XGIMI Projektor 210 |
|---|---|
| Artikelnummer | 1000010582 |
| GTIN/EAN | 6935670511942 |
| Tillverkarens artikelnummer | MoGo |
| Lamplivslängd (ECO) | 30 000 Timme |
| Tillverkare | XGIMI |
| Produkttyp | Projektor |
| Applikation | Mini |
| Projektortyp | DLP |
| Lamptyp | Laser/LED-hybrid |
| ANSI Lumen | 210 ANSI Lumen |
| Ljusstyrka ( Eco) | 150 ANSI Lumen |
| Upplösning | 960 x 540 WSVGA |
| Format | 4:3 |
| Kontrast | 1 000 :1 |
| Ljudnivå | 30 dB |
| Lamplivslängd | 30 000 Timme |
| Min. Projektionsavstånd | 120 cm |
| Max. Projektionsavstånd | 300 cm |
| Min. Projektionsratio | 1,2 |
| Max. Projektionsratio | 1,2 |
| Minsta Horisontell lens-shift | 0% |
| Max Horisontell lens-shift | 0% |
| Minsta Vertikal lens-shift | 0% |
| Max. Vertikal lens-shift | 0% |
| Horisontell keystone | 40% |
| Vertikal keystone | 40% |
| Ingångar | 1x HDMI , 1x USB-A |
| Trådlös teknologi | EDGE , WiFi |
| Produktbredd | 14,6 cm |
| Produkthöjd | 10,55 cm |
| Produktdjup | 9,45 cm |
| Produktvikt | 0,9 kg |
| Färg | Silber |
| Tillstånd | Ny |
| Garantitid | 24 Månad |
| Typ av garanti | införselservice Information om tjänster och stöd |
Beräkning av projektionsområdet
Behöver du hjälp med att välja eller installera en projektor? Våra experter ger dig gärna personlig rådgivning!
Avstånd:
- cm
Bildstorlek:
Bred
Höjd
Diagonal
min
cm
cm
″
max
cm
cm
″
Skärmdiagonal (″)
Bredd i cm
Höjd i cm
Format
Format
Avstånd
Format
Format
Produktsäkerhet
| Tillverkare |
|---|
| XGIMI |
| No.1129, Shijicheng Road / Building No.4, Zone A |
| 610095 Chengdu High-tech Zone, Sichuan Pilot Free Trade Zone |
| China |
| 49 3722 713-8500 |
| service@xgimi.com |
