REVAMP4240T - 4-kanals bridge100Vdigitaleffektförstärkare, 4x240W
REVAMP4240T är en professionell 4-kanals digital förstärkare med 4 x 240 Watt effekt vid 100V, enheten går också att brygga till 2 x 480 Watt @ 100Volt. Enheten innehåller en hög effektiv SMPS strömförsörjning, utgångar med effektiv klass D-utgång topologi och utångstramsformatorer.
För att matcha varje ingång till respektive källa kan ingångskänsligheten anpassas efter dina behov. Ingångssteget har också ett inbyggt 250 Hz HP-filter för att optimera systemet för användning av signalhorn ifall du skulle behöva detta. Varje par av utgångar kan bryggas för att ge dig 2 x 480W uteffekt!
Egenskaper
-100V4-kanals digital effektförstärkare(med Hypexförstärkarmoduler)
-AktivstyrdFläkt
-HP-filter, omkopplingsbar
-Mjukstartswitch modenätaggregat
-Utgångarför35 - 50-70-100Voch4ohm
-4x240 W@100V, 2x 480 W@100V(bryggläge)
- Mått(B x HxD): 483x88x332mm
Specifikationer
-Uteffekt: 4x240 Wvid 100V
-LastImpedans: 42ohm/100V; 21Ohm /70V;10,5Ohm /50V;5,1Ohm /35V;4 ohm/4ohm
-Ingångar:4xEuroblockera(balanserad), 4xRCADirektutgångar(obalanserad)
-Ingångskänslighet: 0dBV/1V
-Ingångsimpedans: 22K.OMEGA
-Brusförhållande:> 101dBA-vägd
-THD: <0,07% @1W
-Frekvensomfång:50 till 20kHz+0/-3dB
-Utgångar: 4xEuro-block
-Skydd: Överström, övertemperatur
-Kanalseparation:> 68dB@1kHz
-Förstärkare: Klass-D
-Kylsystem: Fankontrollerad,
-Strömförbrukning: 1050 W(max)
-Arbetstemperatur:0 till 40°C
-Strömförsörjning: 230 VAC/50Hz-115V AC/60Hz(SMPS)
- Mått(B x HxD): 483x88x332mm