























64,99 kr*
107,00 kr


Produktinformation
Ljudkabeln celexon 2x Cinch till 3,5 mm stereojack överför ljudsignaler i stereokvalitet och är därmed perfekt för anslutning mellan ljudkällor (t.ex. smartphones, MP3-spelare, bärbara datorer etc.) och hi-fi- eller hemmabiosystem.


Tack vare den höga skärmningsgraden är kabeln optimalt skyddad mot störningar, såsom interferens från mobiltelefoner och andra radiokällor. Trots detta erbjuder den hög flexibilitet vid hantering tack vare den lilla diametern. Inget står alltså i vägen för ditt obegränsade musiknöje.


Cinch-till-jack-ljudkablarna i Professional Line är trippelskärmade och garanterar tack vare sina guldpläterade kontakter hög korrosionsbeständighet och pålitlig överföringsprestanda.
Professional Line från celexon kombinerar tekniskt pålitlig funktionalitet och felfri tillverkning med elegant design.
Oavsett om du använder våra kablar på kontoret (hemkontoret), för underhållning eller för professionellt bruk, är du alltid väl ansluten inom alla områden.
KORTINFORMATION
- 2x Cinch (RCA)-kontakter till 3,5 mm stereojack
- Standard: Analog stereoljud
- Kontakt: Förgyllda kontakter, förkromat aluminiumhölje, flexibel knäskydd
- Kabel: högrena kopparledare, 3-faldigt skärmad, PVC-mantel med 4,0mm diameter
- Kabel färg: svart
- Kabeltyp: Rund
- Kabellängd: 1,0 m
- REACH-, RoHS-godkänd
Leveransens omfattning
1x celexon 2x Cinch till 3,5 mm stereojack-ljudkabel 1,0 m – Professional Line
Teknisk data
| Namn | celexon 2x Cinch till 3,5mm Stereo Cinch till Ljudkabel 1,0m - Professional Line |
|---|---|
| Artikelnummer | 1000015589 |
| GTIN/EAN | 4260094743627 |
| Tillverkarens artikelnummer | 1000015589 |
| Modellnamn | 1000015589 |
| WEEE-nummer | DE40161055 |
| Tillverkare | celexon |
| Produkttyp | Kabel |
| Produktserie | celexon Cinch till 3,5 mm stereojack Professional Line |
| Utgångar | 1x 3,5mm Jack |
| Kabellängd | 1 m |
| Produktbredd | 2 cm |
| Produkthöjd | 1 cm |
| Produktdjup | 100 cm |
| Produktvikt | 0,041 kg |
| Färg | svart |
| Tillstånd | Ny |
| Garantitid | 24 Månad |
| Typ av garanti | införselservice Information om tjänster och stöd |
Produktsäkerhet
| Person som ansvarar för EU |
|---|
| celexon Europe GmbH |
| Gutenbergstraße 2 |
| 48282 Emsdetten |
| Germany |
| info@celexon.de |