











































Produkten finns inte längre tillgänglig
Produktnummer: 1000001445
- Ljusstyrka 3 400 Lumen
- Upplösning 1920 x 1200 WUXGA
- Format 16:10
- Ljudnivå 37 dB


visunext - Tjänster
Köps ofta tillsammans
399,00 kr*
599,00 kr*
2 189,00 kr*
1 799,00 kr*
Pris på begäran
Produktinformation
Epson EB-U05
Teknisk data
| Namn | Epson EB-U05 Projektor, 1920 x 1200 WUXGA, 3400 Lumen, utan lins |
|---|---|
| Artikelnummer | 1000001445 |
| GTIN/EAN | 8715946639512 |
| Tillverkarens artikelnummer | V11H841040 |
| Lamplivslängd (ECO) | 10 000 Timme |
| Modellnamn | EB-U05 |
| Tillverkare | Epson |
| Produkttyp | Projektor |
| Applikation | Företagsprojektor , Skolprojektor |
| Projektortyp | LCD |
| Teknologi | 3LCD |
| Lamptyp | Kvicksilverlampa |
| ANSI Lumen | 3 400 ANSI Lumen |
| Ljusstyrka ( Eco) | 2 110 ANSI Lumen |
| Upplösning | 1920 x 1200 WUXGA |
| Format | 16:10 |
| Kontrast | 15 000 :1 |
| Ljudnivå | 37 dB |
| Ljudnivå (eco) | 28 dB |
| Lamplivslängd | 6 000 Timme |
| Min. Projektionsavstånd | 88 cm |
| Max. Projektionsavstånd | 1 075 cm |
| Min. Projektionsratio | 1,38 |
| Max. Projektionsratio | 1,68 |
| Minsta brännvidd | 20,42 |
| Max fokuslängd | 24,5 |
| Zoomobjektiv | 1,2 |
| Horisontell keystone | 30% |
| Vertikal keystone | 30% |
| Ingångar | 1x Cinch , 1x Composite-Video , 1x USB-A , 1x USB-B , 1x VGA , 2x HDMI |
| Trådlös teknologi | WLAN tillval |
| Funktioner | MHL |
| Produktbredd | 30,2 cm |
| Produkthöjd | 9,2 cm |
| Produktdjup | 25,2 cm |
| Produktvikt | 2,8 kg |
| Färg | vit |
| Tillstånd | Ny |
| Garantitid | 24 Månad |
| Typ av garanti | införselservice Information om tjänster och stöd |
Beräkning av projektionsområdet
Behöver du hjälp med att välja eller installera en projektor? Våra experter ger dig gärna personlig rådgivning!
Avstånd:
- cm
Bildstorlek:
Bred
Höjd
Diagonal
min
cm
cm
″
max
cm
cm
″
Skärmdiagonal (″)
Bredd i cm
Höjd i cm
Format
Format
Avstånd
Format
Format
Produktsäkerhet
| Person som ansvarar för EU |
|---|
| Epson Deutschland GmbH |
| Schiessstraße 49 |
| 40549 Düsseldorf |
| Germany |
| info@epson.de |






