







































2 299,00 kr*
107,00 kr
- Upplösning 2560 x 1440 QHD / WQHD
- Diagonale 27"
- Typ av panel IPS
- Bildrepetitionsfrekvens 200Hz



Produktinformation
Bli en del av proffsteamet: G-Master Red Eagle gaming monitor 200 Hz
Är du redo för nästa steg i din gaming-karriär? Skaffa dig den avgörande konkurrensfördelen du behöver för att nå din fulla potential. 27-tums (68,6 cm) G-Master Red Eagle gaming monitor 200 Hz har utvecklats speciellt för krävande spelare och e-sportentusiaster. Med sin fantastiska WQHD-upplösning (2560 x 1440) och ultrasnabba prestanda sätter du nya standarder när det gäller hastighet och bildkvalitet.
Produktens highlights och egenskaper:
G-Master Red Eagle GB2771QSU är fullspäckad med avancerad teknik som revolutionerar din spelupplevelse:
- Blixtsnabb uppdateringsfrekvens på 200 Hz: Den extremt höga frekvensen ger en superflytande och strimmelfri bild, så att du kan uppfatta varje rörelse i spelet utan fördröjning.
- Blixtsnabb 0,5 ms MPRT-svarstid: Uppnå precision på bråkdelen av en sekund. Denna ultrasnabba respons eliminerar spökbilder och rörelseoskärpa, vilket gör skillnaden i hektiska e-sportögonblick.
- Brilliant WQHD-upplösning för gaming: Upplev en knivskarp bild med 2560 x 1440 pixlar som ger dig de finaste detaljerna – perfekt för krävande spel.
- Enastående färger tack vare IPS-gaming-display: Den moderna IPS-paneltekniken garanterar inte bara breda betraktningsvinklar, utan också en utmärkt färgåtergivning och hög kontrast för en levande bild.
- Perfekt lagspel med NVIDIA G-SYNC-kompatibilitet: tearing och hackande hör till det förflutna. G-SYNC synkroniserar skärmens uppdateringsfrekvens med ditt grafikkort för en smidig, avbrottsfri G-SYNC-spelupplevelse.
- Black Tuner-funktion: Justera ljusstyrka och mörka nyanser på ett målinriktat sätt. Detta förbättrar synligheten i skuggiga spelområden, så att motståndarna inte längre kan gömma sig i mörkret.
Sammanfattning
Den 27-tums gaming monitoren G-Master Red Eagle GB2771QSU är förstahandsvalet för alla som inte vill kompromissa när det gäller prestanda. Kombinationen av 200 Hz uppdateringsfrekvens, 0,5 ms responstid och briljant WQHD-upplösning gör den till en toppmodell för alla e-sportbehov. Säkra din avgörande fördel nu. Kontakta oss för personlig rådgivning.
Teknisk data
| Namn | iiyama GB2771QSU-W1 G-MASTER Red Eagle 27-tums spelskärm med höjdjusterbart stativ och USB-hubb |
|---|---|
| Artikelnummer | 1000038391 |
| GTIN/EAN | 4948570126521 |
| Tillverkarens artikelnummer | GB2771QSU-W1 |
| EPREL ID | 2436051 |
| Modellnamn | GB2771QSU-W1 |
| Tillverkare | iiyama |
| Produkttyp | Monitor |
| Teknologi | LCD |
| Typ av panel | IPS |
| backlight | LED |
| Upplösning | 2560 x 1440 QHD / WQHD |
| Diagonale | 27" |
| Format | 16:9 |
| Horisontell synvinkel | 178° |
| Vertikal synvinkel | 178° |
| Kontrast | 1 200 :1 |
| Maximal ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Reaktionstid | 0,5ms |
| Bildrepetitionsfrekvens | 200Hz |
| VESA standard | 100 x 100 |
| Ingångar | 1x Displayport , 1x USB-A , 2x HDMI , 4x USB-A |
| Utgångar | 1x 3,5mm Jack |
| Höjdjusterbar ståfot | 150 mm |
| Funktioner | Flicker Free , Nvidia Gsync , Roterbar , böjbar , höjdjusterbar , inbyggda högtalare |
| Produktbredd | 61,35 cm |
| Produkthöjd | 40,85 cm |
| Produktdjup | 21,3 cm |
| Produktvikt | 3,9 kg |
| Färg | vit |
| EEK spektrum | A till G |
| Energi effektivitetsklass | E |
| Leveransomfattning | DisplayPort kabel , HDMI-kabel , Nätkabel , USB kabel |
| Tillstånd | Ny |
| Garantitid | 24 Månad |
| Typ av garanti | införselservice Information om tjänster och stöd |
Nedladdningar
Produktsäkerhet
| Person som ansvarar för EU |
|---|
| iiyama International Corporate |
| Wijkermeerstraat 8 |
| 2131 HA Hoofddorp |
| Netherlands |
| info.de@iiyama.com |