

49 998,75 kr*
1 070,00 kr
- Upplösning 3840 x 2160 4K UHD
- Maximal ljusstyrka 450 cd/m²
- Typ av panel VA
- Kontrast 5 000 :1



Produktinformation
Newline ELARA Pro TT-8623QCA+: 86-tums pekskärm för hybrid samarbete
Som certifierade expertrådgivare rekommenderar vi utan förbehåll Newline ELARA Pro 86-tums pekskärm om du söker en fullhybridlösning som förenar högsta prestanda med enkel användning. Denna enhet omdefinierar modernt teamarbete och löser utmaningen med oöverskådliga möten och komplex teknik. ELARA Pro, en Google EDLA-certifierad kraftpaket, möjliggör en sömlös integration i dina vanliga Google-appar och garanterar en förstklassig användarupplevelse på varje arbetsplats. Lita på denna modell för att höja produktiviteten och interaktionen i dina mötesrum och klassrum till en ny nivå.
Fördelarna med Newline ELARA Pro TT-8623QCA+ i korthet:
- Certifierad Google-integration: EDLA-certifieringen garanterar kompatibilitet och optimal prestanda med alla Googles applikationer och tjänster.
- Plug & Play USB-C med 100 W Power Delivery: Starta dina möten enkelt via din bärbara dator och ladda samtidigt din enhet med full effekt.
- Hybrid UC-lösning: Tack vare den inbyggda 4K AI ModCam+-kameran och mikrofonerna är du omedelbart redo för videokonferenser utan extra hårdvara.
- Hög skrivprecision: Certified Zero Bonding-tekniken ger en smidig, naturlig skrivupplevelse och känner av upp till 50 beröringspunkter samtidigt.
- Kraftfull allroundare: Displayet körs med det senaste operativsystemet Android 13 och snabbt Wi-Fi 6 för maximal säkerhet och konnektivitet.
Sömlöst teamarbete: Certifierad Google EDLA-integration
Kärnan i Newline ELARA Pro-display är dess inbyggda Google EDLA-certifiering (Enterprise Device Licensing Agreement). Medan många displayer endast erbjuder begränsad kompatibilitet garanterar denna certifiering optimal prestanda med alla Googles applikationer och tjänster. För dina team eller elever innebär detta att de kan redigera dokument tillsammans i realtid, enkelt utbyta idéer och samarbeta med de verktyg de är vana vid. Den sömlösa integrationen i Newline Interactive Ecosystem gör det enkelt att sätta upp videokonferenser, konceptkartläggning eller trådlös skärmdelning. Detta eliminerar tekniska hinder och ökar effektiviteten i det hybridbaserade samarbetet på lång sikt.
Säkerhet och komfort: Personliga profiler och konnektivitet
I dynamiska miljöer som företag eller utbildningsinstitutioner är säkerhet och snabb tillgång till innehåll avgörande. ELARA Pro erbjuder här en kraftfull lösning: tack vare de säkra fleranvändarprofilerna och den enkla NFC-inloggningen kan varje användare logga in snabbt och säkert. Genom att helt enkelt trycka på ett NFC-kort eller en NFC-etikett får du tillgång till dina personliga inställningar – detta förhindrar att någon ser ditt lösenord och säkerställer maximal integritet. Dessutom erbjuder displayet med Wi-Fi 6 säker konnektivitet för upp till 30 enheter samt en 100 W Plug & Play USB-C-port. Med bara en kabel kan du ansluta din bärbara dator, överföra bild och ljud och ladda enheten samtidigt.
Intuitivt och precist: den nya skrivkänslan
The 86-tums touch display has been developed to enable a smoother and more natural writing experience. Through Certified Zero Bonding technology, a high level of writing precision is achieved. The device supports up to 50 touch points and uses intelligent object recognition to precisely differentiate between fingers, pens and handflats (as erasers). I kombination med det kraftfulla operativsystemet Android 13 blir interaktionen intuitiv och snabb. Dessutom stöder 4K AI ModCam+-kameran och det integrerade ljudsystemet med subwoofer ett omedelbart och högkvalitativt deltagande i videokonferenser.
Vår slutsats: Varför Newline ELARA Pro är det perfekta 86-tumsdisplayet för din arbetsplats
Newline ELARA Pro 86" pekskärm är en framtidssäker investering i ett mer effektivt, uppkopplat och säkert samarbete. Den erbjuder den perfekta balansen mellan kraftfull teknik som Android 13 och maximal kundnytta genom Google EDLA-certifieringen. Detta display säkerställer att ditt innehåll alltid är lättläst och att interaktionen alltid är smidig. Behöver du en pålitlig partner för din nya medieteknik? Kontakta oss nu för personlig rådgivning och förverkliga din idé om den perfekta arbetsmiljön!
Teknisk data
| Namn | Newline ELARA Pro TT-8623QCA+ ELARA Pro TT-8623QCA+ Pekskärm 86" |
|---|---|
| Artikelnummer | 1000039655 |
| GTIN/EAN | 0850046374326 |
| Tillverkarens artikelnummer | TT-8623QCA+ |
| EPREL ID | 2000262 |
| Modellnamn | ELARA Pro TT-8623QCA+ |
| WEEE-nummer | DE51419079 |
| Tillverkare | Newline |
| Produkttyp | touch display |
| Teknologi | LCD |
| Typ av panel | VA |
| backlight | Direct-LED |
| Upplösning | 3840 x 2160 4K UHD |
| Diagonale | 86" |
| Format | 16:9 |
| Horisontell synvinkel | 178° |
| Vertikal synvinkel | 178° |
| Kontrast | 5 000 :1 |
| Maximal ljusstyrka | 450 cd/m² |
| run-time | 16/7 |
| Reaktionstid | 5ms |
| Bildrepetitionsfrekvens | 60Hz |
| VESA standard | 800 x 400 |
| Rambredd | 12,8 mm |
| Operativsystem | Android |
| RAM | 16 GB |
| Ingångar | 1x 3,5mm Jack , 1x Displayport , 1x Ethernet , 1x RS232 , 2x USB-C , 3x HDMI , 4x USB-B , 5x USB-A |
| Utgångar | 1x Ethernet , 1x HDMI , 1x USB-C |
| Trådlös teknologi | EDGE , WiFi |
| Funktioner | Kameran är integrerad , Touch screen , inbyggda högtalare |
| Produktbredd | 192,8 cm |
| Produkthöjd | 119,1 cm |
| Produktdjup | 11,9 cm |
| Produktvikt | 65 kg |
| Färg | svart |
| EEK spektrum | A till G |
| Energi effektivitetsklass | F |
| Leveransomfattning | Nätkabel |
| Tillstånd | Ny |
| Garantitid | 36 Månad |
| Typ av garanti | service på plats Information om tjänster och stöd |
Nedladdningar
Produktsäkerhet
| Person som ansvarar för EU |
|---|
| Newline Interactive Europe D/A/CH |
| Lyoner Str. 36 |
| 60528 Frankfurt |
| Germany |
| info@newline-interactive.com |
