











































9 472,00 kr*
- Ljusstyrka 3 000 Lumen
- Upplösning 1920 x 1080 Full HD
- Format 16:9
- Ljudnivå 33 dB


Köps ofta tillsammans
Produktinformation
BenQ TH671ST
Fördjupa dig i ditt videospel tack vare den överdimensionerade bildytan på BenQ TH671ST, som kommer att fylla hela ditt synfält – en hemmabio-projektor för absolut spelglädje. Med sin höga upplösning och ljusstyrka, korta reaktionstid, LumiExpert™, den kraftfulla 5-watts högtalaren och den enkla installationen kommer TH671ST att berika din spelupplevelse så mycket att du kommer att känna dig som om du befinner dig mitt i händelsernas centrum.
Mycket snabb respons för smidig gaming-upplevelse
TH671ST projicerar hisnande gaming-action i ditt vardagsrum tack vare den snabbaste signalöverföringen på endast 16,67 ms och en DMD-reaktionstid på mikrosekundnivå för särskilt smidigt spelande utan irriterande rörelseoskärpa eller bildfördröjning.
Lumi Expert – synkomfort i alla ljusförhållanden
BenQ LumiExpert™ känner självständigt av ljusförhållandena i omgivningen och justerar automatiskt ljusstyrkan därefter, så att maximal visningskomfort uppnås.
Fängslande spelupplevelse – högt och tydligt
TH671ST levererar en absolut imponerande videoupplevelse med kraftfull ljudkvalitet. Förutom olika lägen för biofilmer, musik, sport och gaming ger två stereohögtalare på 5 watt vardera en imponerande audiovisuell upplevelse i vardagsrummet.
Imponerande bildprestanda i Full HD med 1080 pixlar
Skäm bort dina ögon med Full HD-skärpan och 1080 pixlarna hos TH671ST. Den levererar imponerande skärpa, detaljer och klarhet för den allra bästa hemmabioupplevelsen.
Överlägsen kort projektionsavstånd för alla rum
Med TH671ST blir stor action möjlig i det minsta utrymmet: bara 1,5 meter räcker för att skapa 100-tumsbilder. Tack vare den särskilt korta projektionsavståndet kan du hänge dig åt ditt videospel utan att behöva oroa dig för utrymmesbegränsningar eller brottas med inställningsproblem.
Teknisk data
| Namn | BenQ TH671ST Projektor, 1920 x 1080 Full HD, 3000 Lumen |
|---|---|
| Artikelnummer | 1000001540 |
| GTIN/EAN | 4718755070136 |
| Tillverkarens artikelnummer | 9H.JGY77.1HE |
| Lamplivslängd (ECO) | 15 000 Timme |
| Modellnamn | TH671ST |
| Objektivet ingår | Ja |
| Projektionsavstånd | Kort kastavstånd |
| Tillverkare | BenQ |
| Produkttyp | Projektor |
| Produktserie | BenQ T-serien |
| Applikation | Kortdistansprojektor |
| Projektortyp | DLP |
| Teknologi | DLP |
| Lamptyp | Kvicksilverlampa |
| ANSI Lumen | 3 000 ANSI Lumen |
| Upplösning | 1920 x 1080 Full HD |
| Format | 16:9 |
| Kontrast | 10 000 :1 |
| Ljudnivå | 33 dB |
| Ljudnivå (eco) | 29 dB |
| Lamplivslängd | 4 000 Timme |
| Min. Projektionsavstånd | 150 cm |
| Max. Projektionsavstånd | 250 cm |
| Min. Projektionsratio | 0,69 |
| Max. Projektionsratio | 0,83 |
| Zoomobjektiv | 1,2 |
| Vertikal keystone | 40% |
| Ingångar | 1x 3,5mm Jack , 1x RS232 , 1x USB-B , 1x VGA , 2x HDMI |
| Utgångar | 1x 3,5mm Jack , 1x VGA |
| Trådlös teknologi | WLAN tillval |
| Funktioner | MHL , Motoriserad lins , inbyggda högtalare |
| Produktbredd | 29,6 cm |
| Produkthöjd | 12 cm |
| Produktdjup | 22,4 cm |
| Produktvikt | 2,7 kg |
| Färg | vit |
| Tillstånd | Ny |
| Garantitid | 24 Månad |
| Typ av garanti | införselservice Information om tjänster och stöd |
Beräkning av projektionsområdet
Bildstorlek:
Format
Format
Produktsäkerhet
| Person som ansvarar för EU |
|---|
| BenQ Deutschland GmbH |
| Essener Str. 5 |
| 46047 Oberhausen |
| Germany |
| info.de@benq.com |


















