



















27 999,00 kr*
1 070,00 kr
- Upplösning 3840 x 2160 4K UHD
- Maximal ljusstyrka 977 cd/m²
- Typ av panel QLED
- Kontrast 900 000 :1


Köps ofta tillsammans
Produktinformation
ActivPanel 10 är en interaktiv lösning som kombinerar modern teknik med användarvänlighet och hållbar design. Den är det perfekta valet för skolor, företag och andra professionella miljöer som prioriterar effektivitet och flexibilitet. Med den kraftfulla Promethean ActivSuite™ och avancerade funktioner ligger den här panelen i teknikens framkant.
Viktiga tekniska specifikationer:
- Operativsystem: Stöd för Android, Windows med mera
- Displayteknik: QLED med optisk bonding och full array local dimming (FALD)
- Drift: ActivPen® 2 för exakta interaktioner
- Ljud: 8-array-mikrofon och integrerad soundbar
- Tillval: 4K ePTZ-kamera med trådlös styrning

Maximal flexibilitet för en mängd olika krav
Oavsett om det är i skolan eller på kontoret - ActivPanel 10 anpassar sig till dina specifika krav. Stöd för flera operativsystem och den modulära designen säkerställer sömlös integration och gör det möjligt att framtidssäkra systemet. Bild-i-bild-funktionen och andra innovativa funktioner ökar din effektivitet och främjar produktivt arbete.
Enkelt handhavande och mångsidig användning
ActivPanel 10 har utvecklats för att användas intuitivt. För lärare och elever främjar den kollaborativ inlärning och ökar den digitala kompetensen. För företag stöder den team vid presentationer och interaktivt samarbete, vilket gör den till ett oumbärligt verktyg i alla professionella miljöer.
Utmärkt visuell och akustisk kvalitet
Med QLED-teknik och optisk bindning erbjuder panelen knivskarpa bilder, levande färger och sann kontrast. Den integrerade soundbaren och 8-array-mikrofonen säkerställer tydlig ljudöverföring - perfekt för undervisning, konferenser eller presentationer.
Hållbarhet som prioritet
ActivPanel 10 har inte bara innovativ teknik, utan även en miljövänlig design. Den kännetecknas av hållbara material, minskad energiförbrukning och minimal avfallsproduktion - ett beslut som lönar sig för miljön.
ActivPanel 10 erbjuder en perfekt kombination av prestanda, användarvänlighet och hållbarhet. Det är det perfekta valet för ett brett spektrum av moderna krav.
Teknisk data
| Namn | Promethean ActivPanel 10 Premium 55" touch display |
|---|---|
| Artikelnummer | 1000033889 |
| Tillverkarens artikelnummer | AP10-B55-EU-1 |
| Modellnamn | ActivPanel 10 Premium |
| Tillverkare | Promethean |
| Produkttyp | touch display |
| Produktserie | ActivPanel 10 Premium |
| Teknologi | QLED |
| Typ av panel | QLED |
| backlight | Direct-LED |
| Upplösning | 3840 x 2160 4K UHD |
| Diagonale | 55" |
| Format | 16:9 |
| Horisontell synvinkel | 178° |
| Vertikal synvinkel | 178° |
| Kontrast | 900 000 :1 |
| Maximal ljusstyrka | 977 cd/m² |
| run-time | 16/7 |
| Reaktionstid | 8ms |
| Bildrepetitionsfrekvens | 60Hz |
| VESA standard | 600 x 400 |
| Operativsystem | ActivPanel OS |
| RAM | 8 GB |
| Ingångar | 1x Displayport , 1x Ethernet , 2x HDMI , 2x USB-C , 3x USB-B , 6x USB-A |
| Utgångar | 1x Ethernet , 1x HDMI , 1x USB-C |
| Trådlös teknologi | EDGE , WiFi |
| Funktioner | Touch screen , inbyggda högtalare |
| Produktbredd | 126,6 cm |
| Produkthöjd | 80,9 cm |
| Produktdjup | 10,3 cm |
| Produktvikt | 29,2 kg |
| Färg | svart |
| EEK spektrum | A till G |
| Leveransomfattning | HDMI-kabel , Kabel från USB-A till USB-B , Nätkabel , USB-C kabel , batterier , fjärrkontroll |
| Tillstånd | Ny |
| Garantitid | 60 Månad |
| Typ av garanti | service på plats Information om tjänster och stöd |
Produktsäkerhet
| Person som ansvarar för EU |
|---|
| Promethean GmbH |
| Am Lichtbogen 5 |
| 45141 Essen |
| Germany |
| 0049 (0) 201 85613-33 |
| support@prometheanworld.com |

